»Groza nas je Hrvaške, tam smo doživeli mučenje, ponižanje, tepež, na nas so spustili policijske pse in streljali. Pošiljajo nas nazaj v državo, kjer smo bili zanje živali, in ne ljudje. V Sloveniji se počutimo varno, mnogi že hodimo v službo, vsi se učimo jezika, otroci hodijo v šolo, tukaj imamo prijatelje.«
»Nismo kriminalci. V Slovenijo smo prišli kot prosilci za azil.«
»Na ministrstvu nas sprašujejo, kaj se bo zgodilo z nami, če gremo nazaj v Eritrejo: tega ne vemo, mogoče nas ubijejo, mogoče nas zaprejo. Eritreja nima ustave niti sodišč, oblast je v rokah policije in diktature. Smo sužnji režima.«
»Govorimo o družinah, govorimo o otrocih, ki tukaj že hodijo v šolo, govorimo o ljudeh, ki tukaj že delajo, govorimo o ljudeh, ki prihajajo iz Rusije, o ljudeh, ki so pribežali iz Ukrajine, pa nimajo ukrajinskega državljanstva.«
»Vemo, da prosilci za azil na Hrvaškem ne bodo deležni obravnave. Gre namreč za ljudi, ki so iz Hrvaške pribežali v Slovenijo ravno zato, ker so bili tam priča izredno slabemu ravnanju in trpinčenju.«
»Podali smo več pozivov na vlado in na ministrstvo za notranje zadeve ... Ves teden smo poskušali položaj razrešiti, a se na notranjem ministrstvu niso zganili.«
»Namesto da bi nas deportirali takoj, nas pustijo upati več mesecev. Ravno ko se sprostimo, da smo končno na varnem, nam vročijo odločbe za deportacijo.«
»Nemudoma preneha samovoljno zniževati življenjske razmere in standardov, v katerih živijo prosilci za azil, in da upošteva mednarodno pravo, evropsko zakonodajo, slovensko ustavo ter zakone.«
»Gre za enega najpomembnejših primerov, kajti zajema najpomembnejše probleme madžarskega azilnega sistema, ki so po našem mnenju v neskladju z evropskim pravom in grobo kršijo človekove pravice prosilcev za azil.«
»Omogoča torej vsem sodelujočim organom, da v takem primeru hitro, učinkovito in ustrezno ukrepajo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju